Просвещённый абсолютизм в империи Габсбургов
Реформы к 18 века в Австрийской империи
Положение крестьянства на западно-украинских землях
Греко-католицизм
Реформы, повлиявшие на жизнь украинцев
- Аграрная реформа
помещикам запрещалось применять телесные наказания к крестьянам;
установлены чёткие повинности для крестьян;
освобождаются от личной зависимости;
барщина 30 дней в год;
- Реформа в образовании
образование стало общедоступным;
национальные меньшинства получили право обучаться на родном языке
- Предоставление представителям различных религиозных конфессий равных прав
Покажіть землі, які входили до складу імперії Габсбургів: 1) Австрійські Нідерланди; 2) Чехія; 3) Словаччина; 4) Моравія; 5) Південна Польща; 6) Австрія; 7) німецькі князівства; 8) Буковина; 9) Галичина; 10) Закарпатська Україна; 11) Ломбардія; 12) Неаполь; 13) Сардинія; 14) Сербія; 15) Хорватія; 16) Угорщина; 17) Трансильванія.
2) Економічний та політичний розвиток земель Австрійської імперії
Наприкінці ХVІІ ст. Австрійська імперія була однією з найбільших держав у Європі. У ній проживали різні народи з різним рівнем розвитку, тому її ще називали «клаптиковою державою».
У цілому Австрійська імперія була аграрною країною, хоча й тут існували різні умови розвит-ку. На більшості території імперії Габсбургів панували феодальні відносини. На австрійських зем-лях селяни були особисто вільними та мали землю, сплачуючи за неї грошову та натуральну рен-ту. В інших регіонах кріпосне селянство працювало в поміщиків, відробляючи панщину. У власне Австрії та частково в чеських землях активно розвивалося мануфактурне виробництво. Перші централізовані мануфактури виникають у Відні в другій половині ХVІІ ст. — вони виробляли шовк, венеціанське скло. У промисловості основними галузями були гірнича справа та металургія. У державі проводилася політика меркантилізму, уряд намагався розвивати промисловість, особливо військову.
Австрійська імперія складалася з окремих земель, які мали свої закони та скарбницю, канцлера, станово-представницькі органи з дворян та духовенства. Імператори намагалися збільшити свій вплив у країні, опираючись на дворянство та зменшуючи значення місцевих станово-представницьких органів. Посилювалися повноваження австрійських чиновників, здійснювалися спроби уніфікувати закони в імперії.
Народи, які населяли Австрійську імперію, не змирилися з панівним становищем Австрії — національний та релігійний гніт викликав повстання. Одним із найбільших виступів була визвольна війна угорського народу 1703—1711 рр. — рух курців. У боротьбі за імперію угорців очолив Ференц ІІ Ракоці. Угорська армія завдала декілька поразок австрійцям, і Габсбурги пішли на поступки. Угорщина залишалася в складі імперії на правах автономії, а угорці здобули право обіймати вищі адміністративні посади та отримали свободу віросповідання.
Освічений абсолютизм
Отправить ответ
Оставьте первый комментарий!
Вы должны быть зарегистрированы чтобы оставить комментарий
Вы должны быть зарегистрированы чтобы оставить комментарий