Описание к Уроку

Знову повтори все ,що ти знаєш про кому, або навіть дізнайся про щось інше

Больше уроков на сайте  https://mriya-urok.com/

 

 

Крапка, кома, знаки оклику та запитання, крапка з комою та дефіс — здається, вони завжди були невід’ємною частиною текстів. Та це не так. Кореспондент BBC Culture Кіт Г’юстон розповідає захопливу історію розділових знаків.

Наше знайомство з ними починається у дитинстві, коли ми вчимося читати і писати. Важко уявити собі текст без ком і крапок, тире та дефісів, дужок і лапок. Вони оформлюють граматичні структури і передають на письмі ті особливості, яких не можуть відтворити літери або цифри.

Без них ми не могли би зрозуміти текст, або принаймні, він виглядав би вкрай заплутаним. Утім, читачі та письменники стародавньої доби обходилися без пункутації впродовж тисячоліть. Що ж змусило їх згодом передумати?

Мабуть, перший, кому набридла писемність без розділових знаків, був мешканець еллінської Александрії, бібліотекар на ім’я Аристофан. У 3-му столітті до нашої ери він очолював славетну Александрійську бібліотеку – один із провідних наукових та культурних центрів античного світу. Її колекція нараховувала сотні тисяч унікальних сувоїв, проте читати їх було справжньою мукою.

Від початку писемності давні греки писали свої тексти безрозділовихзнаків, не розрізняючи ВеЛиКих та МаЛИх літер. Продиратися крізь нетрі слів та літер і шукати початок та кінець речень було справжнім випробуванням стійкості та наполегливості читача.

Утім, відсутність розділових знаків і пробілів між словами вважалася цілком нормальною. У перших демократичних суспільствах – Греції та Римі – політики мали насамперед бездоганно опанувати ораторське мистецтво, щоб красномовно та переконливо спілкуватися з електоратом.

 

У БСР ставиться кома, якщо його частини зв’язані перелічувальною інтонацією, тобто виражають одночасність, сумісність або послідовність дій і тісно пов’язані між собою за зміс-том: Дівчатка гралися в скакалки, двірник у сірому фартусі старанно змітав листя з тротуа-ру, дві баби з кошиками поспішали на базар і на ходу за щось пересварювалися. (Г. Тютюнник)

Добавлено Октябрь 24, 2014, Yurka Категория Тэг

Комментарии

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

Notify of

wpDiscuz