Описание к Уроку

Оксиген — это один из самых распространенных элементов на нашей планете, поэтому целый урок мы посвящаем ему

Больше уроков на сайте  https://mriya-urok.com/

 

 

Застосування кисню ґрунтується на його здатності підтримувати дихання й горіння.
Величезна кількість кисню, що утворюється в природі, йде на підтримку дихання живих організмів. Газоподібний кисень застосовується для підтримки дихання в середовищі з недостатнім вмістом кисню: для дихання водолазів, шахтарів, пожежників, льотчиків і космонавтів. Але для таких цілей використовують не чистий кисень, тривале використання якого призводить до кисневого отруєння. У дихальних апаратах кисень розводять до безпечної концентрації іншим газом — азотом або гелієм. Чистий кисень для дихання використовують тільки в особливих випадках: у лікарнях ним дають дихати в разі серцевої недостатності або послабленого дихання.
Основна маса кисню, який виробляється в промисловості, витрачається для прискорення процесів окиснення. Кисень використовують у металургії під час виплавляння чавуну та сталі, на хімічних заводах під час виробництва оксидів і кислот (сульфатної, нітратної, оцтової та інших).
Велика кількість Оксиген витрачається в різного роду пальниках, Призначених для створення високої температури, наприклад, під час газового різання і зварювання металів, виплавляння скла й видування скляних виробів. Застосування кисню в пальниках пов’язане з тим, що горючі гази під час горіння в кисні дають вищу температуру полум’я, ніж під час горіння в повітрі. Наприклад, газ ацетилен у атмосфері кисню горить яскравим полум’ям, температура якого досягає 3000 °С. За такої температури плавиться багато металів, тому ацетиленові пальники використовують для зварювання металів. Якщо в пальник подати надмірну кількість кисню, то розплавлений метал почне з ним взаємодіяти — згоряти. Це використовують для розрізання металів.
Оксиген, який використовують у пальниках, зазвичай зберігають під високим тиском у сталевих балонах, забарвлених у блакитний колір. Вентилі кисневих балонів у жодному разі не можна змащувати машинним маслом — навіть сліди мастила в потоці чистого кисню можуть призвести до потужного вибуху.
Знаходить застосування і рідкий кисень. Завдяки дуже низькій температурі його можна використовувати для глибокого заморожування. Проте останнім часом його замінюють менш небезпечним рідким азотом.
Рідкий кисень є дуже сильним окисником, набагато сильнішим, ніж газоподібний кисень. Тому рідкий кисень використовують для приготування вибухових сумішей — оксиліквітів. У разі їх підпалювання реакція горіння відбувається практично миттєво з виділенням великого об’єму газоподібних продуктів. Оксиліквіти використовують під час прокладання тунелів, видобування корисних копалин, будівництві каналів.
Рідкий Оксиген також використовують як окисник у ракетних двигунах і ракетоносіях.

Добавлено Октябрь 22, 2014, Yurka Категория Тэг

Комментарии

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

Notify of

wpDiscuz